قیمت تایپ (تعرفه تایپ)

آموزش ورد و تایپ دانستنی‌ها

قیمت تایپ (تعرفه تایپ) از آن دسته مقولاتی است که اصلا مبلغ مشخصی نیست و هر موسسه، فرد، وبسایت و … تعرفه خاص خودشو لحاظ می‌کند. قیمت تایپ به پارامترهای زیادی وابسته است اعم از نوع متن، نوع دست‌خط، زمان اجرا، پیچیدگی متن، کیفیت تایپ، فوری یا عادی بودن و کلی پارامترهای دیگر که باعث می‌شود تعرفه تایپ یک رنج مشخصی نداشته باشد. در حال حاضر که این مقاله در سال 98 نگاشته می‌شود قیمت تایپ در برخی وبسایت‌ها از 200 تومن تا 3000 هزار تومان برای هر صفحه متفاوت است.

مسئله‌ای که معمولا زیاد در قیمت تایپ تأثیرگذار است کیفیت تایپ، سرعت اجرا و پشتیبانی است. معمولا کیفیت‌ بالا به همراه سرعت بالای اجرا همیشه تعرفه‌های بالاتری نسبت به تایپ‌های بی‌کیفیت  با مدت زمان تحویل زیاد هستند.

آن365 همیشه کیفیت، سرعت و پشتیبانی را اولویت و هدف اساسی خود قرار داده و هیچ‌وقت کیفیت و سرعت را فدای قیمت نمی‌کند. ما به این مسئله اعتقاد داریم که یک تایپ باکیفیت و خوب به همراه سرعت بالای اجرا و پشتیبانی 24 ساعته از ارزش به مراتب بالاتری برخوردار است که به هیچ‌عنوان نمی‌توان برای آن قیمت‌گذاری کرد.

شعار یا واقعیت

خیلی از افراد، موسسات و وبسایت‌ها فقط شعار قیمت پایین را سر می‌دهند! اما این سایت‌ها و موسسات اکثرا یک تایپ بی‌کیفیت و بدون پشتیبانی ارائه می‌دهند که هزینه اصلاح و ویرایش آن چندین برابر هزینه اولیه خواهد بود. برخی از وبسایت‌ها هم قیمت‌های به مراتب پایین‌تر مثلا 300 تومن برای هر صفحه در وبسایتشان گذاشته‌اند اما به محض ثبت سفارش با قیمت‌های نجومی مواجه می‌شوید! که این مسئله نشاندهنده توخالی بودن شعارهای قیمت ارزان این وبسایت‌ها می‌باشد.

تعرفه اتحادیه کامپیوتر برای تایپ

تعرفه‌ای که اتحادیه کامپیوتر تهران در سال 98 برای تایپ ساده 18 سطری عنوان کرده 7000 تومان و برای تایپ تیتر 3500 تومان می‌باشد. که برای تایپ متون ریاضی، انگلیسی و تخصصی مطمئنا باید بالای 10 هزار تومان باشد؛ در حالیکه به علت بازار رقابتی و سیل عظیم کسانی که در حوزه تایپ و ترجمه و خدمات کامپیوتر فعالیت دارند، قیمت‌ها به شدت پایین‌تر از این نرخ (حدود یک چهاردهم این نرخ) می‌باشد یعنی چیزی حدود 500 تومان! در حالیکه جالب اینجاست که نرخ پرینت یا کپی برای یک صفحه اتحادیه مبلغ 1500 تومان را داده؛ یعنی دستمزد تایپ یک صفحه یک ششم دستمز یه صفحه کپی یا پرینت هست! (حالا می‌توانید به عمق فاجعه پی‌ ببرید!!!)

عکس نرخ اتحادیه رایانه برای سال 98

در تمامی شغل‌ها و صنف ها هر روز دستمزد‌ها و لوازم گرون‌تر می‌شود ولی در صنف خدمات کامپیوتر هر روز دستمزدها و تعرفه‌ها پایین میاد و این عمق فاجعه‌ای که در حق تایپیست‌ها و تمام کسانی که در حوزه خدمات رایانه مشغول بکار هستند اتفاق افتاده است را نشان می‌دهد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *