آموزش ادغام و ترکیب چند فایل ورد بدون به هم خوردن تنظیمات آنها 

آموزش ورد و تایپ

 چند فایل ورد دارید اما وقت و حوصله تایپ مجدد یا کپی پیست کردن آن ها را برای چسباندن به هم ندارید؟ تعداد فایل ها بیش تر از این است که بخواهید یکی یکی متن ها را جدا و در یک فایل ورد گرد هم آورید؟ جای نگرانی نیست. در نرم افزار مایکروسافت آفیس قابلیتی وجود دارد که می توانید هر چند فایل یا سندی که داشته باشید را با هم ادغام کرده و یکی کنید. در ادامه این مطلب و طی دو روش ساده می آموزید چه طور اسناد ورد را با هم ادغام کرده؛ طوری که هیچ یک از تنظیمات موجود از بین نرود.

چگونه چند فایل نرم افزار ورد را بدون به هم خوردن تنظیمات با هم ادغام کنیم؟

How to Merge Documents in Microsoft Word

از آن جایی که فایل های ورد خیلی متداول تر از فایل های پی دی اف هستند و ویرایش آن ها برای کاربران ساده تر است تصمیم گرفتیم ترفند های یکی کردن چند فایل Word را هم در این مطلب با شما به اشتراک بگذاریم.

ادغام و چسباندن دو نسخه متفاوت از یک سند ورد

در این روش محتوا دو فایل ابتدا با هم مقایسه شده و سپس آن چه که در فایل اصلی دیده نمی شود ولی در فایل های دیگر وجود دارند به فایل اصلی اضافه می شوند. ابتدا نرم افزار ورد را باز کنید. این ترفند برای نسخه های ۲۰۰۳، ۲۰۰۷، ۲۰۱۰، ۲۰۱۱ (فقط برای مک) و ۲۰۱۳ ورد جواب می دهد.

روی تب Review کلیک کنید. گزینه Compare را انتخاب و سپس روی Combine کلیک کنید. در ورد ۲۰۰۳ و ۲۰۱۱ (در مک) روی منو Tools کلیک کرده و گزینه های Merge Documents یا Compare and Merge Documents را انتخاب نمایید.

سند دلخواه خود را انتخاب کنید. از طریق منو کشویی که ظاهر می شود گزینه Original document را انتخاب نمایید و سپس روی Browse کلیک کنید. حال وارد درایوی که فایلتان در آن ذخیره شده است شوید و سند را انتخاب نمایید. این مراحل را برای هر چند فایلی که می خواهید ادغام نمایید تکرار کنید.

روی More >> کلیک کنید تا گزینه های بیش تری برای ادغام فایل ها نمایش داده شود. مثلا می توانید در این بخش فرمت نهایی دلخواه را مشخص کرده و تعیین کنید در فایل اصلی نیز تغییراتی ایجاد شود یا نه.

روی OK کلیک کنید تا تغییرات یاد شده با ادغام فایل ها اعمال شوند. برای مشاهده تمام این تغییرات روی فایل اصلی Track Changes format را انتخاب نمایید.

اگر نمی خواهید یک بار پیش نمایش تغییرات را روی فایل اصلی مشاهده کنید گزینه Accept All Changes in Document را انتخاب کنید و تیر خلاص را بزنید!

ادغام چند صفحه ورد و ترکیب سریع دو سند متفاوت

برای ادغام چند فایل Word به صورت همزمان  اولین سند را در نرم افزار ورد باز کنید. با این ترفند محتوا سند دوم را قصد داریم به سند اول اضافه کنیم. در واقع در این روش هیچ فایلی با فایل دیگر مقایسه نمی شود؛ بلکه دو محتوا چه مشابه و چه متفاوت با هم ترکیب می شوند. این روش در تمام نسخه های ورد جواب می دهد.

نیم خط را در هر جایی از فایل اول که باز کرده اید قرار دهید. محل قرار گیری نیم خط یا مکان نما در ورد موقعیت اضافه شدن محتوا دیگر را نشان می دهد.

روی تب Insert کلیک نمایید. در بخش Text روی فلش رو به پایین کوچک کنار آن کلیک و گزینه دوم یعنی Text from File را انتخاب کنید. در ورد ۲۰۰۳ و ۲۰۱۱ (در مک) از طریق منو Insert روی File… کلیک کنید.

فایلی را که باید اضافه شود انتخاب کنید. با فشردن همزمان کلید Ctrl می توانید چند فایل را با هم انتخاب کنید تا به بدنه اصلی اضافه شوند. اگر چند فایل دارید که در به صورت یک مجموعه هستند و نمی توانید آن ها را از هم جدا کنید کلید Shift را نگه دارید، ابتدا روی اولین فایل و سپس روی فایل آخر کلیک کنید تا کل فایل ها همزمان با هم وارد شوند.

فایل ها را وارد کنید. جای تعجبی ندارد که متون عینا در فایل جدید دیده شوند؛ چون هیچ فرمت یا تغییراتی روی آن ها اعمال نخواهد شد.

تجربه و پیشنهادات شما ؟

در صورتی که در افزودن فایل ها و ترکیب آن ها با روش های مطرح شده به مشکل خاصی برخورد کردید آن را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: آموزش ادغام و ترکیب چند فایل Word بدون به هم خوردن تنظیمات آنها – انزل وب

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *